ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΟΦΗ 8-1 (Κ17)

Monday, 23 January 2012 17:37 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Καταιγιστική η ομάδα των Αρκάδων συνέτριψε με 8-1 την αντίστοιχη του ΟΦΗ,στα πλαίσια της αγωνιστικής του 2ου γύρου,του πρωταθλήματος Κ17 της Σούπερ Λίγκ.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Κουτρουμάνου στο 5ο λεπτό, αλλά η αντίδραση από τους παίκτες του Αστέρα ήταν άμεση καθώς ισοφάρισαν με τον Κλαπή στο αμέσως επόμενο λεπτό. Το ημίχρονο έληξε με 2-1 υπέρ των Αρκάδων με το γκολ που σημείωσε ο Τσόφλιος στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ηταν καταιγιστικός, με αποτέλεσμα να σημειώσει ακόμα έξι τέρματα.

Το 3-1 έγινε στο 56' από τον Μάζη, ενώ ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1.

Στο 68ο λεπτό ο Γκρόσιου πετύχε το 5-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τσόφλιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 6-1.

Τα δύο τελευταία γκολ του Αστέρα σημείωσε ο Βελίσσαρης στο 75' και στο 88' διαμορφώνοντας το τελικό 8-1.

Αστέρας: Ιωαν. Νικολίτσας, Βάλμας, Κυριακόπουλος, Κλαπής, Κουτρουμάνος, Γ. Νικολίτσας, Χρήστου, Καρυδόπουλος (62' Αρώνης), Τσόφλιος (72' Σαλαπάτας), Μάζης (62' Βελίσσαρης), Γκρόσιος.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Ανδρουλάκης, Παχάκης, Σπάχης, Τούγλης, Μπάμπης, Γαργανουράκης, Πλαίτης (46' Χατζάκης), Κατσαρέλης, Δεληγιαννάκης (56' Χαλκιαδάκης), Γρίβας (68' Καστελιανάκης).