ΠΑΟΚ-ΚΕΡΚΥΡΑ 5-1 (Κ17)

PDF Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 14 Νοέμβριος 2011 14:04 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Η ομάδα του ΠΑΟΚ επιβλήθηκε άνετα με 5-1 της Κέρκυρας σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.

Οι ασπρόμαυροι τουτου Βορρά προηγήθηκαν στο σκορ στο 20΄με σουτ του Αποστολίδη. Στο 32΄ και πάλι με σουτ ο Κουλούρης έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύρο μέρος και συγκεκριμένα στο 47΄ ο Αποστολίδης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ το 4-0 έκανε και πάλι με σουτ ο Παπαδόπουλος Δ.Χ. Η Κέρκυρα μείωσε προσωρινά σε 4-1, ωστόσο ο ΠΑΟΚ πέτυχε ένα ακόμη τέρμα το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 5-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαββίδη στο 65΄.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Κατσούμπας, Καραμπάς (70'  Κιόρτσης), Βασαΐτης (65΄ Παπαδόπουλος Δ.Γ.), Κοτέντσης, Καρατζάογλου (65΄ Κουτσομήτρος), Πόζογου (65΄ Καψάλης), Κουλούρης, Παπαδόπουλος Δ.Χ. (70΄ Τζεβελέκης), Σαββίδης, Αποστολίδης

ΚΕΡΚΥΡΑ : Ντάικος, Φωτεινός, Λάμπουρας, Μπαμιόγλου, Μεντής, Καμμένος, Μποζίκης, Ρίτσαρντ, Γαστεράτο, Αυλωνίτης, Γαρδικιώτης Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ντέντες, Κοσκινάς, Γράψας, Τριαντάφυλλος και Γρηγοράκης.