OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6-1 (Κ17)

PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 06 Νοέμβριος 2011 22:06 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Επέστρεψαν στις νίκες οι Έφηβοι του Ολυμπιακού..

Η ομάδα του Ολυμπιακού ήταν καταιγιστική και έχοντας στην σύνθεση της έναν καταπληκτικό Βέργο που έκανε ότι ήθελε μέσα στο γήπεδο επικράτησε με 6-1 επι του Πανιωνίου ,σε ένα παιχνίδι μονόλογο για τους Πειραιώτες.

Στο 6ο λεπτό ο Καρκασίνας άνοιξε το σκορ για το Θρύλο ενώ λίγο αργότερα στο 19΄, ο ίδιος παίχτης ξαναέστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Πανιωνίου.

Στο 20΄ανέλαβε δράση ο Βέργος και διεύρυνε στο 3-0 ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στη λήξη του ημιχρόνου, ξανασκόραρε στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 4-0.

Στο 49΄ο Πανιώνιος μείωσε σε 4-1 αλλά στο 55΄ ο Βέργος σημείωσε το τρίτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα πετυχαίνοντας χατ τρικ ενώ στο 82΄ με μπαλιά του Σέρβου στον Παπασάββα και με πλασέ διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.

Ολυμπιακός:Χουντεσιώτης, Γενιτσαρίδης (65’ Ξανθόπουλος), Σωτηράκος, Μπαντούνας (80’ Παπασάββας), Τζανετόπουλος, Λιάτσι, Παιδάκης, Φουκαράς (59’ Γαρεφαλάκης), Βέργος, Καρκασίνας (84’ Καλέργης), Πασαλίδης (76’ Ποτουρίδης).