ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ 3-0 (Κ20)

Saturday, 29 October 2011 15:44 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

'Αλλη μία νίκη στο ενεργητικό τους πρόσθεσαν οι Νέοι του Ολυμπιακού για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Superleague K20,επικρατώντας επι του ΟΦΗ με 3-0.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία άνηκε στους φιλοξενούμενους,με τον Νυκτάρη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ολυμπιακού,στην συνέχεια οι παίκτες του Σίνισα Γκόγκιτς ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκόρ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Παιδάκη ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά απο ασθενή αποκρούση του γκολκίπερ των Κρητικών Σαχσανίδη και με όμορφο πλασέ έφερε μπροστά στο σκόρ την ομάδα του με 1-0,πέντε λεπτά πρίν την συμπλήρωση των 45'.

Στο δεύτερο μέρος οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο,είχαν την υπεροχή και πίεζαν ακόμη πιο ψηλά την αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων,τακτική που απέδωσε αφού κέρδισαν πέναλτι και είχαν την ευκαιρία να κλειδώσουν το μάτς στο 65'.Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαλεριανός,ο οποίος αστόχησε.

Ότι δεν κατάφερε ο Βαλεριανός,το κατάφερε ο Σταμόγιαννος στο 74' με όμορφη κεφαλιά πραγματοποιώντας το 2-0,το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ρουγκαλάς με πανέμορφο σούτ στην κίνηση έπειτα ο σέντρα του Σούκια.

Ολυμπιακός: Βλάχος, Σιώπης, Βαλεριάνος, Σούλης, Ρουγκάλας, Σταμογιάννος, Γκόγκιτς (75’ Βουτσιώτης), Λυκογιάννης (80’ Λύρας), Παιδάκης (68’ Δημακάκος), Σούκιας και Ιωαννίδης.

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Κουκάκης (72′ Ρουμελιώτης), Ντελία, Φάζος, Δαμιανάκης, Κολιακουδάκης, Μπολάκης, Παπαδιός, Βλαχάκης (83′ Αδαμάκης), Νύκταρης, Φραγκιαδάκης