ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0 (Κ17) (Vids+Photos)

PDF Print E-mail
Sunday, 29 January 2012 19:47 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ!

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε η ομάδα του Πανιωνίου,κόντρα στον Ολυμπιακό με 1-0,για την 6η αγωνιστική του 2ου γύρου του πρωταθλήματος Κ17 της Σούπερ Λίγκ.

Οι δύο ομάδες είχαν απο ένα ημίχρονο,ο μεν Πανιώνιος μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και λίγο έλειψε να ανοίξει το σκόρ μόλις στο 5' λεπτό της αναμέτρησης καθώς τα σούτ τα οποία επιχείρησαν οι Σακαρέλλος και Γκούμας σταμάτησαν στο δοκάρι του Μάνη,ο δε Ολυμπιακός απο την πλευρά του προσπάθησε να βρεί κάποιους χώρους αλλά η πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων αναχαίτιζε κάθε προσπάθεια των ερυθρολεύκων.

Ο αγώνας κυλούσε χωρίς τις μεγάλες φάσεις εως το 42' λεπτό της αναμέτρησης οταν μετά απο εκτέλεση κόρνερ ο Πολύμος βρέθηκε αφύλαχτος στο δεύτερο δοκάρι της εστίας του Μάνη και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Τερεζόπουλου πίεσαν περισσότερο την άμυνα των κυανέρυθρων ψάχνοντας την ισοφάριση,αλλά λίγο αναποτελεσματικότητα των παικτών του Ολυμπιακού και λίγο η καλή εμφάνιση του πορτιέρο του Πανιωνίου Στρακόσια του στέρησαν έστω και τον ένα βαθμό.

Να επισημάνουμε πως οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 39' λεπτό της επανάληψης,λόγω της αποβολής του Μπεγλεντζή για καθυστέρηση.

Πολύ καλή η διαιτησία των κ.Σταθόπούλου (Δυτ. Αττικής),Δημόπουλος και Τραχανή (Δυτ. Αττικής).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στρακόσια, Πολύμος, Κοτσαλάς, Ρουσσάκης, Λούλας,Πηνιώτης, Σακαρέλλος, Γκίνη, Μπεγλεντζής, Γκούμας ,Μπαστάνης, Αθανασόπουλος, Βατουσιάδης, Κουιρουκίδης, Χάβος, Μιχαλόπουλος, Πρέντι και Γιαννόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάνης, Τζίνο, Σωτηράκος, Μπαντούνας, Laci, Παπασάββας, Πασσαλίδης, Φουκαράς, Γαρεφαλάκης, Καρκασίνας, Πασχάλης, Τοκουτζής, Γενιτσαρίδης, Τζανετόπουλος, Καλλέργης, Καναβέτας, Ζαχαρίου, Μίτκας.