Πανιώνιος-Παναθηναικός 1-1 (K17) VIDEO

Monday, 28 November 2011 12:21 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Συναρπαστικό το παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο ''Απήλιον'',μεταξύ των ομάδων του Πανιωνίου και του Παναθηναικού για το πρωτάθλημα Νέων Κ17 της Superleague.

Oι παίκτες του Βαγγέλη Σάμιου διατήρησαν το βραχύ προβάδισμα του 0-1,εώς το 90+, αλλά οι Κυανέρυθροι αν και με 10 παίκτες,βρήκαν το ψυχικό σθένος να βγούν μπροστά και  να καταφέρουν να φτάσουν στην επίτευξη ενός τέρματος που τελικώς τους χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό.

Ο πρωτοπόρος Παναθηναικός αν και δημιούργησε κάμποσες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκόρ,δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης 90+.

Το 0-1 έκανε ο Ντάγκρας στο 1ο λεπτό της επανάληψης με ωραίο διαγώνιο σούτ στην κίνηση και το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις η χρυσή αλλαγή του Δ.Δημακόπουλου ο Μπαστάνης ο οποίος βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι και με ψύχραιμο πλασέ χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Να επισημάνουμε πως ο Πανιώνιος αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο απο το 60'ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Πινιώτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.