Πανιώνιος-ΑΕΚ 1-1 (Κ17) (Video)

Monday, 12 March 2012 14:17 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Φ α ν τ α σ τ ι κ ό ς  αγώνας...(Video)

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι το οποίο κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του κοινού που έδωσε το παρών στις εγκαταστάσεις του Πανιωνίου στο Απήλιον την κυριακή το μεσημέρι.Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1,σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκ κάτω των 17.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και πολύ πάθος οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν για την νίκη και μόνο.

Ο αγώνας στα πρώτα του λεπτά ήταν μοιρασμένος,με μία ελαφρά υπεροχή των φιλοξενούμενων οι οποίοι είχαν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας και προσπαθούσαν να αναπτυχθούν μέσα απο συνεργασίες.Η υπεροχή αυτή μεταφράστηκε σε γκόλ στο 41' λεπτό της αναμέτρησης όταν χάθηκε η μπάλα....με τους παίκτες του Χάρη Κοπιτσή να συνεργάζονται με κλειστά μάτια, να αλλάζουν οκτώ φορές την μπάλα απο τον χώρο της μεσαίας γραμμής εώς και τα καρέ των γηπεδούχων με εξαιρετική ευκολία η μπάλα τελικως να καταλήγει στον Σταύρου ο οποίος με ένα καταπληκτικό σούτ έγραψε το 0-1.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Δημακόπουλου πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 72' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεγλεντζή το οποίο κέρδισε ο Αρώνης διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν το παιχνίδι,καθώς οι ευκαιρίες που σημειώθηκαν εκατέρωθεν ήταν πάρα πολλές,με πιο κλασσικές το τετ α τέτ του Κοτάτη για λογαριασμό των φιλοξενούμενων και το εξ επαφής σούτ στις καθυστερήσεις του Πρέντι το οποίο απέκρουσε με υπερένταση ο πολύ καλός στο χθεσινό παιχνίδι Παπαδόπουλος.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις  και τα γκόλ (σε μορφή HD) έτσι όπως τα κατέγραψε η κάμερα του Sports-Academies.gr