11o FAMILY CUP: Το σήκωσαν οι Παμπαίδες του Ολυμπιακού-Κούπα για τους Παίδες και τα Junior του ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Tuesday, 06 January 2015 17:01 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Ολοκληρώθηκε την Τρίτη (6/1/2015) το 11ο FAMILY CUP που διοργάνωσε επιτυχημένα ο Κένταυρος, το διάστημα 3-6 Ιανουαρίου στις εγκαταστάσεις του Family Sports Club στα Βριλήσσια.

Ο γενικός διευθυντής της ακαδημίας του Κενταύρου και πρόεδρος του συλλόγου Μανώλης Μανίκας, διοργανώνει επί σειρά ετών με τους συνεργάτες του, εξαιρετικά τουρνουά.

Έτσι και το φετινό ήταν ένα τουρνουά στο οποίο παίχτηκε ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου, ανάλογο των ονομάτων των συμμετεχόντων ακαδημιών.

Στη σημερινή 4η και τελευταία ημέρα, διεξήχθησαν  οι Μεγάλοι Τελικοί κατά σειρά σε Τζούνιορ, Παμπαίδες και Παίδες.

Το τουρνουά έκλεισε με την τελετή λήξης, τις απονομές και τις βραβεύσεις.

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ

Στην κατηγορία των Junior o ΠΑΟΚ κατέκτησε την 1η θέση κερδίζοντας στον τελικό τον Ολυμπιακό με 3-0. Τα τέρματα του ''δικεφάλου'' σημείωσαν οι Ρουμιάντσεφ, Ζήσης και Κούτσιας.

Στους Παμπαίδες, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 1-0 επί του ΠΑΟΚ σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και οι ερυθρόλευκοι κατέκτησαν την 1η θέση στην κατηγορία, με τους ''ασπρόμαυρους'' να μένουν δεύτεροι.

Το τέρμα των νικητών σημείωσε ο Τζανετής, έπειτα απο ασίστ του Σουρλή

Στους Παίδες ο ΠΑΟΚ θριάμβευσε στον τελικό επικρατώντας του Παναθηναικού με το εμφατικό 6-0.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ – ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Μετά την λήξη του τελικού των Παμπαίδων  ακολούθησαν οι απονομές των κυπέλλων στις νικήτριες ομάδες και μεταλλίων στους αθλητές που συμμετείχαν.

Τις απονομές έκαναν ο Υφυπουργός Αργύρης Ντινόπουλος και ο τεχνικός διευθυντής των Ακαδημίών της ΑΕΚ Μιχάλης Μητροτάσιος.

Μετά από ψηφοφορία όλων των προπονητών των ομάδων δόθηκε το βραβείο καλύτερης αγωνιστικής εικόνας και ευρύτερης συμπεριφοράς στις ομάδες:

Τζούνιορ στον Ολυμπιακό,

Παμπαίδων στον ΠΑΟΚ

Παίδων στον Παναθηναικό

Μετά από ψηφοφορία όλων των προπονητών που συμμετείχαν στο τουρνουά ανακηρύχτηκαν οι πολυτιμότεροι ποδοσφαιριστές της διοργάνωσης (MVP) οι οποίοι είναι:

Τζούνιορ : Ρουμνιάτσεφ του ΠΑΟΚ

Παμπαίδες : Τζόλης του ΠΑΟΚ

Παίδες : Σκεντεράι του Παναθηναικού