SL-K20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-1

Saturday, 29 March 2014 17:35 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Ισόπαλος (1-1), ολοκληρώθηκε ο αγώνας της 32ης αγωνιστικής, μεταξύ των ομάδων του Ατρόμητου και του Παναθηναικού, για το πρωτάθλημα U-20 της Superleague.

Τον βαθμό της Ισοπαλίας, απέσπασε η αμάδα Νέων του Παναθηναικού που κατέβηκε να αγωνιστεί στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι με 15μελής αποστολή.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν μόλις στο  4ο λεπτό, όταν υποδείχθηκε πέναλτι σε παράβαση του Κάσας.

Ο Δηλαβέρης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών και έδωσε το προβάδισμα στον Ατρόμητο.

Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στην αντεπίθεση και 5 λεπτά αργότερα απάντησαν με το ίδιο νόμισμα. Κέρδισαν πέναλτι και ο Μουζακίτης με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Να τονίσουμε πως ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, καθώς στο 92' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Δηλαβέρης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τζίνοβιτς, Κωστούλας, Βαρδακώστας, Παναγιωτόπουλος, Καραγιάννης (77' Κομνηνός), Δηλαβέρης, Σιδηρόπουλος (69' Τσατσόπουλος), Μπαστάκος, Χατζηστάμου (84' Ζουζουλής).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Γκέκας, Αναστασόπουλος, Μυρθιανός, Κάσας, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανουλίνος, Μουζακίτης, Νιούμαν, Μπαλμπόα, Γιαννιτσάνης, Χαλκιαδάκης (44' Ζαφειράκης).