SL-K20: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-1

Monday, 31 March 2014 03:01 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της ομάδας Κ20 του Εργοτέλη με την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα που έγινε στο Μαρτινέγκο στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα του Παντελάκη στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Ταχιά στο 87ο λεπτό.

Ο Εργοτέλης έχει συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 26 βαθμούς σε 28 αγώνες, ενώ ο ΠΑΣ έφθασε τους 37 σε έχοντας δώσει έναν αγώνα παραπάνω απο τους Κρητικούς

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Παντελάκης, Γενιτσαρίδης, Ξημεράκης, Παρθενιάδης, Χρυσοφάκης, Κασαπάκης, Φουκαράκης, Λυδάκης, Σκούφος, Μπερουασβίλι.

Έπαιξαν και οι: Φύτρος, Φλεβάρης και Sereinig.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Μουσκάι, Φίλιος, Τάχιας, Φράγκος, Πανταζής, Αναστασιάδης (82' Βασιλείου), Καμπέρης (82' Γιάκος), Παπαρούνας, Ιωάννου Ι., Πασχάλης (82' Τζιάλλας).