YouCMSAndBlog Module Generator Wizard Plugin


Ταλέντο απο την Λέσβο απέκτησε η ΑΕΚ

PDF Print E-mail
Monday, 21 July 2014 02:43 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam   
Share

Ο Δημήτρης Ψάνης του Παλλεσβιακού αποτελεί το νέο απόκτημα της Ένωσης και θα ενσωματωθεί στην Κ20 του «Δικεφάλου» που σήμερα Δευτέρα (21/7) ξεκινά την προετοιμασία της ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Ο νεαρός άσος μάλιστα, σε συνέντευξή του στην ιστοσελίδα «sportlesvos.gr» εμφανίζεται περήφανος για το άλμα που κάνει στην καριέρα του χωρίς να παραλείψει να ευχαριστήσει όσους τον βοήθησαν.

Αναλυτικά η συνέντευξη:

Πώς προέκυψε το μεγάλο αυτό βήμα, με τη μεταπήδησή σου στην ΑΕΚ;

«Η συνεχής προσπάθεια που έκανα τα τελευταία δύο χρόνια έφερε και αυτό το μεγάλο βήμα. Δούλεψα πολύ εδώ στο νησί και έδωσα τον καλύτερο μου εαυτό κατά τη διάρκεια των συμμετοχών μου στη Μικτή της ΕΠΣ Λέσβου και εν συνεχεία στην αντίστοιχη της περιφέρειας, αλλά και τη Μικτή Ζώνης».

Πιστεύεις δηλαδή ότι σε βοήθησε η συμμετοχή σου σε αυτά τα Πανελλήνια πρωταθλήματα;«

Ασφαλώς, με βοήθησε πολύ. Πήρα κάποιες πολύτιμες εμπειρίες μέσω αυτών των διοργανώσεων και φυσικά πολλές καινούριες γνώσεις από τους προπονητές μου».

Έχεις συνειδητοποιήσει ότι πλέον θα αγωνίζεσαι φορώντας τη φανέλα της αγαπημένης σου ομάδας;

«Ναι, βέβαια! Το έχω συνειδητοποιήσει. Το περίμενα από μικρός και είμαι περήφανος που το καταφέρνω...»

Θα ήθελες να ευχαριστήσεις κάποιους που βοήθησαν ως προς την πραγματοποίηση της μεταγραφής;

«Κατ' αρχήν την ομάδα μου, τον Παλλεσβιακό, που με βοήθησε να φθάσω ως εδώ, αλλά και τον προπονητή της Μικτής Λέσβου Στέλιο Μουντανάρη, από τον οποίο πήρα πολύ καλές συμβουλές και γνώσεις, οι οποίες με βοήθησαν και πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν και στο μέλλον».

Share
 

powered by στοιχημα
YouCMSAndBlog Module Generator Wizard Plugin
ΜΟΝΙΜΕΣ ΣΤΗΛΕΣ


top