SL-K20: ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0-0

PDF Print E-mail
Sunday, 06 April 2014 12:59 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam
Share

Στο 0-0 έμειναν οι ομάδες Νέων της Βέροιας και Πανιωνίου, στην αναμέτρηση της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λίγκ .

Ο Πανιώνιος μπορεί να στάθηκε καλύτερα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως λίγο η αμυντική τακτική της Βέροιας, λίγο η αστοχία, λίγο η ατυχία και λίγο η έλλειψη καθαρού μυαλού έφεραν αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Οι παίκτες του Δημήτρη Τερεζόπουλου έχασαν τουλάχιστον τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες για γκόλ με αποκορύφωμα τη φάση στο 93ο λεπτό και την καθαρή ανατροπή εντός της μικρής περιοχής του Πρέντι από τον Βασιλειάδη, που καταλογίσθηκε ως επιθετικό φάουλ απο τον διαιτητή και κίτρινο κάρτα στον επιθετικό του Πανιωνίου για θέατρο.

Οι γηπεδούχοι, απο την πλευρά είχαν συνολικά μία καλή στιγμή στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Λαζόπουλου στο πρώτο ημίχρονο από στημένη φάση που έσωσε ο Πολίτης πέφτοντας  στην κλειστή του γωνία.

Βέροια: Βασιλειάδης, Κατσούλης (82’ Λουμάνι), Ουνγιαλίδης, Αλιατίδης, Τακίδης, Νικολαϊδης, Στασινόπουλος, Γιαννόπουλος, Δερμιτζάκης (74’ Κιοσκερίδης), Καλλίνης (69’ Χατζηπαρασίδης), Λαζόπουλος

Πανιώνιος: Πολίτης, Μέξι, Κόντης, Καλύβας, Λούλα, Γκίνη, Φερεντίνος (55’ Ντάγκρας), Πινιώτης, Πρέντι, Γκέζος (55’ Ντουμιρσάϊ), Καρκασίνας (80’ Ιβάνοβ)