SL-K20: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1-0

Monday, 07 April 2014 12:43 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Τη νίκη μέσα στο «Χριστοφίδειο» της Αγιάσου πέτυχε η U20 της Καλλονής με αντίπαλο την U20 του Πανθρακικού και τελικό σκορ 1-0 στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής Super League ΟΠΑΠ U20.

fuuifΗκαλλονή άνοιξε το σκόρ μόλις στο 7ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Κίστα η μπάλα βρήκε το χέρι αμυντικού του αντιπάλου μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής να σφυρίξει πέναλτι. Η εκτέλεση του έγινε επιτυχώς από τον Γιώργο Μαγγανά κάνοντας το 1-0.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά κράτησαν ρυθμό και υπερίσχυσαν σε κατοχή και ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες δεν σημείωσαν κάποια ιδιαίτερη φάση με εξαίρεση στο 87’ όταν πλασέ του Καραμπά κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Να τονιστεί πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λειβαδιώτη στο 78'.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μαλλής, Τσακίρης, Μαγγανάς, Καραγιώργης, Μπράκουλα, Γκιάλης, Λαμπράκης (70’ Ζωάννου), Κίστα, Χατζηκλειδαράς (62’ Πιπεράς), Κροτσίδας (51’ Καραμπάς), Τριανταφύλλου

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, Ριζόπουλος, Λειβαδιώτης, Μητρούσης, Φραγκούλης, Θωμάς, Κόσκολος, Ζούλης, Ψάλτης, Λιτσκας, Μίλκας