SL-K20: Τρένο η Καλλονή...3-1 τον ΟΦΗ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Sunday, 01 December 2013 14:23 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα Νέων της Καλλονής επι του ΟΦΗ με 3-1, στο γήπεδο του Αλμυρού για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος κ20 της Σούπερ Λίγκ.

Για πολλούς η φετινή παρουσία των "μικρών" του Δημήτρη Γαβαλά ίσως να αποτελεί έκπληξη ωστόσο για όσους γνωρίζουν τη δουλειά που γίνεται τρία χρόνια τώρα στα τμήματα υποδομής της Καλλονής γίνεται αντιληπτό ότι η μέχρι τώρα πορεία της U20 μόνο τυχαία δεν είναι.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν την 5η συνεχόμενη νίκη τους και την 8η συνολικά στο πρωτάθλημα παραμένοντας αήττητοι για 8 αγωνιστικές και εξακολουθούν να βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.Η Καλλονή μπήκε στο παιχνίδι δυνατά και μόλις στο 8ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Σοφιάνη.

Το 0-0 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη η Καλλονή  μπήκε αποφασισμένη και άνοιξε το σκορ στο 55' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Μπουρού.

Το 2-0 έγραψε με όμορφη κεφαλιά ο Σοφιάνης στο 63ο λεπτό ενώ στο 67' έπειτα από λάθος της άμυνας του ΟΦΗ η μπάλα κατέληξε από τα πόδια του Φάζου στα δίχτυα και με αυτογκολ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-0.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε με το πέναλτι του Ροβίθη στο 72'.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Γιαχάκης, Λογοθέτης, Φάζος, Χύζι, Μανιδάκης (63' Σαλτανάκης), Gaitan (73' Μπάμπης), Μαραθιανός (77' Χατζάκης), Βλαχάκης, Ροβίθης

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μάππας, Αγριμάκης, Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Ιωαννίδης, Πιπεράς, Καραμπάς, Γιουκαρής, Σοφιάνης (85') Κροτσύδας, Μπουρούς (90' Λαμπράκης), Γεώργου(80' Κίστα)

*Το βίντεο είναι παραγωγής της HIGH DEFINITION PRODUCTIONS (Tηλ.6974108004)