ΑΕΚ: Πέντε οι Νέοι, Τέσσερα οι Έφηβοι! (PHOTOS+VIDEO)

Tuesday, 19 November 2013 12:10 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Μέ νίκες συνέχισαν την πορεία τους και αυτή τη βδομάδα τα αγωνιστικά τμήματα κ18 και κ17 της ΑΕΚ.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα κ17 της Ένωσης που παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, επικράτησε το Σάββατο (16/11) στα Σπάτα της Νέας Ιωνίας με 4-2 έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καρβουνίδη που πέτυχε τα τρία απο τα τέσσερα συνολικά τέρματα της ομάδας του.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα και η παρουσία ως αντίπαλος αυτήν τη φορά, του πρώην τεχνικού διευθυντή της ΑΕΚ Τάσου Στασινόπουλου στο πάγκο της Νέας Ιωνίας που εκτελεί πλέον χρέη προπονητή στην Αθηναική ομάδα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι παίκτες του Αγγελου Χατζόπουλου μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ δύο φορές στο ματς στο 12' με το γκόλ του Σαρατσιώτη και στο 32' με το τέρμα του Πανταγιά, ωστόσο κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα με τρία γκολ του Καρβουνίδη (25', 40', 52')  και ένα του Κυριαζή στο 74' και να πάρουν μία σπουδαία νίκη.

ΑΕΚ: Πάντος, Λημνιός, Γιανούτσος, Σχίζας, Αντωνακόπουλος, Καρβουνίδης, Αντώνιου, Σταύρου, Παπανικολάου, Γαλανόπουλος, Βλαχομήτρος.

Αγωνίστηκαν και οι : Καπουράνης, Κυριαζής, Μπουτσικάρης, Κοντογιάννης, Παπαδόπουλος

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ:Καπουταγλής, Τρακάκης, Γκοργκολής, Κορφιάς, Τανούσα, Πουσόλας, Γούπος, Σαρατσιώτης, Σικόλας, Πανταγιάς, Τριάντης

;feature=c4-overview&list=UU-ZIzdSphA8_V0LbX3XypYw

ΑΕΚ Κ18 -ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ Κ20: 5-1

Η ομάδα Κ18 της ΑΕΚ πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της με σκόρ 5-1 στο γήπεδο της Δροσιάς, κόντρα στο Αχαρναικό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του τουρνουά ''Youth League Football Games in Athens''.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ΑΕΚ που πέτυχε το 1-0 στο πρώτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης με το απευθείας φάουλ του Αραμπαντζή. Λίγα λεπτά αργότερα ο Μίχας με μία πανέμορφη προσωπική ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 2-0, με τον Αχαρναικό όμως να μειώνει προσωρινά στο 28' σε 2-1.

Στο 32' όμως ο Αραμπαντζής με ίδιο πανομοιότυπο τρόπο (καταπληκτική εκτέλεση φάουλ) πέτυχε το 3-1, δίνοντας έτσι αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη η παίκτες του Χάρη Κοπιτσή συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και κατάφεραν να πετύχουν ακόμα δύο τέρματα. Αρχικά ο Μωυσιάδης με όμορφο πλασέ απο κοντινή απόσταση έκανε το 4-1 και ο Μπουσκέτι λίγο αργότερα με δυνατό σούτ απο το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΑΕΚ: Μάνης, Κάτσικας, Αραμπατζής, Κοντοές, Μαρκοπουλιώτης, Καζβιροπουλος, Τζάθας, Βιδάλης, Ζιβάνοβιτς, Μίχας, Ζεζάι

Έπαιξαν και οι: Τσέλιος Θ., Τσέλιος Η. ,Μωυσιάδης, Αντύπας, Φάνης, Σταματόπουλος, Μπουσκέτι