Συνεχίζει ακάθεκτη η Κ17 της ΑΕΚ!

Sunday, 16 March 2014 12:37 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Νικηφόρα πέρασε απο την Κηφισιά η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ, επικρατώντας της ΑΕ Κηφισιάς με το εμφατικό 4-0, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Ελπιδοφόρου στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣ Αθηνών.

Ακόμα μία νίκη που την διατηρεί στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα Νέων της ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Άγγελου Χατζόπουλου απέδωσαν όμορφο ποδόσφαιρο ειδικά στην επανάληψη όπου πέτυχαν τα τρία απο τα τέσσερα συνολικά τέρματα τους. Το προβάδισμα στους κιτρινόμαυρους έδωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Καρβουνίδης στο (32'), ενώ το 2-0 πέτυχε με ωραία ενέργεια ο Γαλανόπουλος στο (50').

Ο Αντωνίου στο 68' πραγματοποίησε το 3-0 και 12 λεπτά αργότερα ο Κυριαζής διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΑΕΚ: Τσέλιος Θ, Γραμματίκας, Γιαννούτσος, Σχίζας, Αντωνακόπουλος, Βιδάλης, Αντωνίου, Καρβουνίδης, Κυριαζής, Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Γαλανόπουλος

Η Βαθμολογία του 7ου Όμιλου ΝΕΩΝ ΠΑΕ&Γ΄ΕΘΝ.ΚΑΤ.