Ιδανικό ξεκίνημα για τους Νέους του City...2-1 τον Ατρόμητο!

Wednesday, 02 October 2013 02:48 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις της η ομάδα Νέων του Αιγάλεω  στον 7ο Όμιλο του Πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣΑ. Οι μικροί του Δημήτρη Παπαϊωάννου με γκολ των Βαλσαμάκη και Γρκεϊντι επικράτησαν 2-1 του Ατρομήτου, ενω είχαν επίσης και δοκάρι με τον Αντώνη.

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα των Νέων το Αιγάλεω  που νίκησε με 2-1 τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής.Το City στο φετινό του ντεμπούτο έδειξε πολύ καλά στοιχεία –ιδίως στο πρώτο ημίχρονο όπου είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε αρκετές φάσεις και γενικά οι παίκτες του είχαν δυνάμεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κυανόλευκοι» του Δημήτρη Παπαϊωάννου αν έδωσαν χώρο και την πρωτοβουλία των κινήσεων στον Ατρόμητο, βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν γκολ και να φθάσουν στο τρίποντο. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα έγινε στο 12 με το σουτ του Τονικιάν, ενώ στο 27ο λεπτό το Αιγάλεω άγγιξε το γκολ όμως η κεφαλιά το Αντώνη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσάνου.

Η πολύ καλή παρουσία του City στο παιχνίδι επιβραβεύθηκε στο 31ο λεπτό όταν ο Βαλσαμάκης με κοντινή προβολή έκανε το 1-0 και έδωσε το προβάδισμα στο Αιγάλεω.Αντίθετα ο Ατρόμητος  δημιούργησε την πρώτη του ευκαιρία στο 37 με το σουτ του Σκόνδρα να κοντράρει στον Λάβρενιουκ και να περνά σε κόρνερ.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μπήκε καλύτερα στον αγώνα, κέρδισε την μάχη στο κέντρο και πίεσε τα καρέ του Καλογεράκου χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα.Στο 66 το σουτ του Γκρεϊντι πέρασε κόρνερ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο νεαρός άσος του Αιγάλεω εκμεταλλευόμενος το λάθος της άμυνας του Ατρόμητου πέτυχε το 2-0 μέσα σε πανηγυρισμούς…

Το μόνο που κατάφεραν οι «κυανόλευκοι» του Περιστερίου ήταν να μειώσουν στο 75ο λεπτό με τον Αθανασόπουλο σε 2-1.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Δ.Παπαϊωάννου) : Καλογεράκος, Μπάμπε, Γρυμάνης (Ζαφειρίου), Λάβρενιουκ, Αντώνης, Παπαδόπουλος, Τονικιάν (Κασιδόκωστας), Ευθυμιόπουλος, Βαλσαμάκης (Λιβέρης), Γκρεϊντι, Λαγκαδίτης (Αθανασίου).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ : Κατσανός, Κακόκγιαννος, Χαράλαμπος, Πλαστάρας, Παράσκας, Τόσκας, Μαντέσης, Σκόνδρας, Αθανασόπουλος, Κόκκας, Καραπάνος.