ΑΡΗΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3-0 (Κ20)

PDF Print E-mail
Saturday, 28 January 2012 16:34 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

--

Νίκη που συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση για την ομάδα του ΑΡΗ,η οποία επιβλήθηκε του Λεβαδειακού στη Σουρωτή με 3-0, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων Της Σούπερ Λίγκ.

--

Στο πρώτο ημίχρονο το συγκρότημα του Νίκου Πασσιαλή αν και είχε την υπεροχή δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκόρ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι και με τέρματα των Παλιάτσιου (57’), Τουλκερίδη (81’) και Αντωνιάδη (84’),έφτασαν στην νίκη.

Οι κιτρινόμαυροι με την νίκη τους αυτή παρέμειναν στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΡΗΣ (Πασσιαλής): Παπαδόπουλος, Πολιανίδης, Περήφανος, Τουλκερίδης, Νταμαρλής, Αντωνιάδης, Σουνάς, Γιώρης ( 85’ Γιαννακιτσίδης), Κανούλας (46’ Παλιάτσιος), Κουρέλλας, Καραγιάννης (66’ Ρένια).

Λεβαδειακός (Τουρέ): Μένκα, Παναγόπουλος, Κυπραίος (68’ Βελέντζας), Δαραδέρης, Ζαννιάς, Καραματσούκης, Γκριτζάπης (74’ Ταφάι), Ζιάκας, Μάγκας, Χοτζάι, Ταμπαθανάσης (87’ Μπαμπαλούτας).