SL-Κ15: ΟΦΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-7 (VIDEO)

Sunday, 03 November 2013 11:08 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Εντυπωσιακοί για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν οι Παίδες του Ολυμπιακού, που πέρασαν νικηφόρα απο την Κρήτη, νικώντας τον ΟΦΗ με το ευρύ 7-0, στο πλαίσιο 1ης αγωνιστικής, του 2ου Γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Τρένο οι πιτσιρκάδες του Ολυμπιακού που απο αγώνα σε αγώνα εμφανίζονται όλο και καλύτεροι. Το ''θύμα'' τους αυτή τη φορά ο ΟΦΗ που δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερώτητα τους.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τους ερυθρόλευκους που άνοιξαν το σκόρ στο 7' μόλις λεπτο, με τέρμα του Κωστανάσιου. Το 2-0 πέτυχε ο φορμαρισμένος Γκλεγκλές στο 17' και στο 39' ο Αγιώτης κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη πετυχαίνοντας το 3-0.

Στην επανάληψη οι ''πειραιώτες'' συνέχισαν στον ίδιο καταιγιστικό ρυθμό και πέτυχαν ακόμα τέσσερα γκόλ.

Στο 61’ ο Αγιώτης έκανε το 4-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Καμπετσής σημείωσε το 5-0.  Στο 72’ ο Λένας έγραψε το 0-6 και στο 74’ ο Αγιώτης και πάλι  διαμόρφωσε το τελικό 7-0

ΟΦΗ: Σακαλιός, Αποστολάκης, Χρονάκης, Τζιράκης (41’ Αστυρακάκης), Μπιτσαξάκης, Κονιός (45' Παρασύρης) , Χαλκιαδάκης, Αμανάκης, Νύκταρης (41’ Λιοδάκης), Ρουσάκης (50’ Κουτσουπιάς), Κοπιδάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφίδας, Αμπάρα, Αλ. Αγγελόπουλος, Αγιώτης, Παπαδογιωργάκης, Ασημάκης, Κωστανάσιος (56’ Καμπέτσης), Νικούλης (50’ Ι. Αγγελόπουλος), Γκλεγκλές (65’ Λένας), Ξενιτίδης (68’ Τσιντώνης), Τσιπιρτίμης (70’ Φλέγκας).

*Το βίντεο είναι παραγωγής της HIGH DEFINITION PRODUCTIONS (Tηλ.6974108004)