SL-K15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 5-0

Saturday, 05 October 2013 14:41 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Παίδες του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησαν του Εργοτέλη με το ευρύ 5-0, στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος κ15 της Σούπερ Λίγκ

Με σπουδαία απόδοση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Τάσου Θέου έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στον Εργοτέλη που δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα.Το 1-0 για τους γηπεδούχους πραγματοποίησε ο Γκλεγκλές στο 25' με όμορφο κοντινό πλασέ και έξι λεπτά αργότερα ο Μανωλάκης με όμορφο σούτ ανέβασε το δείκτη του σκόρ στο 2-0. Οι ερυθρόλευκοι κλείδωσαν ουσιαστικά την νίκη  στο 40ό λεπτό με γκόλ του Τσιπιρτίνη.

Στο επανάληψη, ο γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο και κατάφεραν να πετύχουν ακόμα δύο γκόλ. Αρχικά ο Ξενιτίδης στο 60' έκανε το 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Αγγελόπουλος στο 80'.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μαλιαρίτσης, Αμπάρα, Μανωλάκης, Αγιώτης, Τουλτσερίδης, Ασημάκης, Κωστανάσιος, Αγγελόπουλος, Τσιπιρτίνης, Ξενιτίδης, Γκλεγκλές