Κ-17: ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-3 (ΒΙΝΤΕΟ)

Saturday, 06 February 2016 18:34 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Την εξαιρετική τους πορεία συνέχισαν οι έφηβοι του Ατρόμητου, οι οποίοι κέρδισαν εκτός έδρας τους αντίστοιχους του Αστέρα με 3-0, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ-17 της Super League.

Μεσημεριανό περίπατο έκανε ο Ατρόμητος απέναντι στον Αστέρα, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 3-0, έχοντας για πρωταγωνιστές τους Τριμμάτη και Κίναλη. Ο νεαρός επιθετικός του Ατρόμητου πέτυχε τα δύο απο τα τρία συνολικά τέρματα της ομάδας του και ο Κίναλης, με το σκόρ στο 0-1 έπιασε πέναλτι του Κοντογιαννόπουλου.

Το μάτς

Παιχνίδι κέντρου στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου για τις δύο ομάδες με τον Ατρόμητο να βρίσκει τον τρόπο να προηγηθεί στο 20' με τον Τριμμάτη.

Στην επανάληψη, κι ενώ ο Ατρόμητος κρατούσε σχετικά άνετα το προβάδισμα, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στους γηπεδούχους αλλά ο Βασίλης Κίναλης έπεσε στην σωστή γωνία και μπλόκαρε τη μπάλα!

Στο 85' ο Ατρόμητος,, πέτυχε το 2-0 με τον Τριμμάτη και στις καθυστερήσεις το τελικό 3-0 με τον Χριστόφορο Δόση.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιώσης, Κουρτέσης, Μπινιώρης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Ντίνε, Γλέζος, Δουβίκας, Κανελλόπουλος, Ρούνης. Επαιξαν και οι: Τάκος, Πολυμενάκος, Γεωργόπουλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Αποστόλου, Μαρκουλάκης, Λώλος, Ιγκμπινόμπα, Κιτσόπουλος, Μοιρασγεντής, Ιμέρι, Τριμμάτης, Ψαράκης, Κακοσίμος. Έπαιξαν και οι Παναγιωτίδης, Βιταλιώτης, Θεοδωρής, Ζαραφέτας, Δόσης.